Sprzęt nurkowy

To nieodłączny element każdego płetwonurka. Tak zwany sprzęt podstawowy ABC to oczywiście maska, fajka i płetwy. Ponadto wyróżniamy sprzęt powietrzny i pomocniczy. Czasy kiedy nurek zabierał pod wodę tylko butlę i automat oddechowy dawno minęły. Ilość sprzętu pomocniczego jaką obecnie zabieramy na nurkowanie może przyprawić laika o zawrót głowy. Mowa tu o: bojach dekompresyjnych, kołowrotkach, latarkach, kompasie, nożach, sekatorach, kaskach, śrubach do lodu, automatach oddechowych, butlach nurkowych, komputerach do nurkowania i wielu innych akcesoriach.

APEKS
HALCYON
KWARK
MARES i wiele innych.

 

Wyprawy nurkowe

Wyprawy nurkowe wiążą się z turystyką nurkową. Biura podróży często proponują wyjazdy nurkowe połączone z tzw. safari nurkowym i nie tylko.
Na świecie jest wiele miejsc skrywających pod wodą ciekawe zakamarki, począwszy od pięknej rafy koralowej w zatoce tajskiej, po zwiedzanie wraków w polskich wodach Morza Bałtyckiego.

Turystyka nurkowa

Głównymi kierunkami turystki nurkowej są: Egipt, Grecja ,Chorwacja, Tucja, Hiszpania, Malta, Indonezja, Meksyk, Australia, Karaiby ,Filipiny, Malezja, Mikronezja.
Nie zapominajmy o Polsce gdzie miejsc do nurkowania również nie brakuje. Centra nurkowe rozmieszczone w całej Polsce umożliwiają wyjazdy na Jeziora Mazurskie, pojezierze kaszubskie oraz Bałtyk.

Szkoły nurkowania

W Polsce nurkowanie staje się coraz bardziej popularną formą rekreacji. Szkól nurkowych w Polsce nie brakuje, a doświadczona kadra nurkowa śmiało pomoże zgłębić tajniki nurkowania. W szkołach nurkowania można zdobyć uprawnienia które umożliwiają swobodne zejścia do wody . Najbardziej popularnymi licencjami nurkowymi są: PADI, CMAS, SSI.